Цель: расширение знаний школьников о первичных документах, разных видах справочной литературы: энциклопедиях, словарях, справочниках, привитие интереса к ним, обучение умению ими пользоваться.
Содержание темы: Представление о справочной литературе, цели обращения к словарям и энциклопедиям, обучение работе с ними. Структура словарей и энциклопедий. Расположение материала. Алфавитный и предметный указатели, указатель имен, понятий и терминов. Энциклопедии универсальные и отраслевые.
Мета: виховувати у читачів інформаційну культуру, вміння користуватися ДБА; навчити дітей правильно вибирати книги, надавати дітям бібліотечно-бібліографічні знання, види каталогів, і картотек. Навчити дітей по каталогах і картотеках знаходити необхідну їм літературу.
Обладнання:
1. Виставка літератури „ Бібліотечно-бібліографічні знання – дітям”.
Мета:Ознайомити учнів з основними історичними етапами створення книги; розвивати мислення, кругозір; виховувати в дітей повагу до книги, прищеплювати любов до читання.
Мета:ознайомлювати дітей із письменниками — авторами улюблених книжок; нагадати літературних героїв та події, що відбувались у творах; викликати у дітей інтерес до країни, у якій живе письменник; ознайомлювати з географічною картою світу; надавати пізнавальну інформацію про країну, її народ та звичаї.
Обладнання: географічна карта світу; книжкова виставка літературних творів письменників світу для дітей; портрети письменників.
Мета: дати дітям поняття науково-художньої та науково-пізнавальної літератури; ознайомити з особливістю цієї літератури; зацікавити учнів науково-пізнавальною літературою, переконати їх у тому, що відповіді на різноманітні "чому” вони одержать саме з цих книжок .
Обладнання: книжкова поличка „Чомучка” (науково-художні, науково-пізнавальні, художні, енциклопедичні книги з передмовами, розгорнутим довідковим апаратом), „Пошта Чомучки”, рекомендаційні плакати.