Субота, 04.05.2024, 23:24

Головна » 2015 » Грудень » 7 » Найкращий читач року 2015
Найкращий читач року 2015

Свято Книги

3 грудня на базі Красноармійської багатопрофільної гімназії пройшов другий етап міського конкурсу «Найкращий читач - 2015», який став справжнім святом для юних читачів, їхніх наставників та гостей.

Стало вже доброю традицією наприкінці року визначати ім’я найкращого читача нашого міста серед учнів 6-7 класів.

Свою обізнаність та любов до літератури продемонстрували  учні 14 шкіл м. Красноармійська та Родинського, які стали переможцями шкільного етапу конкурсу. Метою конкурсу є популяризація кращих надбань української,  світової класичної та сучасної літератури. Організатором свята книги виступив Красноармійський міський відділ освіти. Учні 6-7 класів представляли свою улюблену книгу.  Наставниками юних читачів стали шкільні бібліотекарі, які допомагали їм підготуватися до міського етапу конкурсу.

Школярі показали себе справжніми літературними гурманами. Адже серед уподобань дітей різноманіття творів: як загальновизнані шедеври світової літератури, так і сучасні дитячі автори.

Дівчаткам до вподоби книжки про кохання, наприклад, В. Шекспір «Ромео та Джульєта» (Кочегарова Євгенія, ЗОШ №14), Л. Українка «Лісова пісня» (Морозова Альбіна , ЗОШ №6), О. Грін «Пурпурові вітрила» (Сергієнко Анжеліка, ЗОШ №9). Подобаються дівчатам  книжки про шкільне життя, дружбу, взаємовідносини між однолітками. Це книги М. Носова «Вітя Малєєв в школі і вдома» (Хоменко Софія, ЗОШ №2), К. Неволіної «Міс Популярність» (Щерба Ганна, ЗОШ №36). А ось учениця ЗОШ №15 Картавцева Оксана віддає перевагу жанру фантастики. Її улюбленою книгою є К.Чапек «Війна з Саламандрами». Приємно, що улюбленими книжками діти вважають твори українських письменників, як класиків (О.Олесь «Княжа Україна» (Живага Вікторія, ЗОШ №4), так і сучасну українську прозу (О. Бусенко «Паперовий янгол» (Шабатюк Дарина, БПГ). Не забувають діти й історію рідного міста, своєї школи. Так, учениця ЗОШ №5 Залевська Поліна розповіла про книгу нашої землячки І.Шинкаренко «Школа на Первомайці». Хвилюють дітей й такі загальнолюдські проблеми, як  війна та геноцид. Учениця ЗОШ №3 Гусак Анастасія розповіла про єврейську дівчинку Анну Франк, яка стала жертвою фашизму в роки другої світової війни (Щоденник Анни Франк «Сховище»).

Хлопцям завжди подобалася пригодницька література. Ось і учень ЗОШ №8 Ганніч Андрій уподобав   книгу М.Твена «Пригоди Тома Сойєра», а учень ЗОШ №35 Сокур Даніїл – книгу Р.Л. Стайна «Прокляття гробниці фараона».  І звичайно ж не змогли на конкурсі обійтися без найбільш популярної серед юних читачів книги Дж. Роулінг «Гаррі Поттер». Цю книгу презентували учні одразу двох шкіл – Костромський Владислав і Дуднік Олександра, учні КНВК та Танцева Єва, учениця ЗОШ №12.

Конкурс  пройшов жваво, цікаво. Виступи супроводжувались театралізованими виставами, електронними презентаціями та відеороликами з однойменних фільмів, піснями, танцями, декламуванням власних віршів.

За підсумками конкурсу члени журі визначили переможців. Третє місце дісталося Щербі Ганні, учениці 7 класу ЗОШ №36. Друге місце розділили Шабатюк Дарина, учениця 6 класу БПГ та Сергієнко Анжеліка, учениця 7 класу ЗОШ №9.

Найбільшу кількість балів отримала учениця 6 класу ЗОШ №3 Гусак Анастасія, яка й отримала звання найкращого читача 2015 року серед учнів 6-7 класів.

Переможці нагороджені грамотами Красноармійського відділу освіти, іншим дісталися  дипломи  учасників. Усі діти отримали в подарунок книжки. Прикрасою заходу стали пісенні та танцювальні номери, які підготували для гостей учні багатопрофільної гімназії.

Свято книги подарувало присутнім багато приємних вражень і стало незабутньою подією для учасників та гостей.

Воробйова І.М. – методист міськвно

Бережко Н.А. – бібліотекар ЗОШ №3