"Бібліо-фольк-party"
(сценарій, присвячений Всеукраїнському дню бібліотек)
Вправа «Берег надій»
Чого ви очікуєте від свята? (Роздати кораблики, учасники пишуть на них свої очікування, прикріпляють на аркуш із намальованим морем.)
Ведуча 1. Пані та Леді!
Ведуча 2. Мадам і сеньйорити!
Ведуча 1. Дорогі товариші!
Ведуча 2. Бібліоманки!
Ведуча 1. Вітаємо всіх щиро, любі друзі!
Ведуча 2. В книжковім та інформаційнім крузі!
Ведуча 1. Вас тут в бібліотечній нашій хаті –
Ведуча 2. На святі - "Бібліо-фольк-паті"!
Ведуча 1. (пошепки, але щоб усі чули) Ми ж домовлялися – "На українськім книжнім святі"!
Ведуча 2. Сьогодні ми зібралися у цій святковій залі з нагоди професійного свята - Всеукраїнського дня бібліотек. Тут нині присутні люди, які все життя зберігають диво людського творіння, скарбницю людських знань - книгу. Але ж вони усі живі, яскраві, неповторні, і усі заслуговують на відпочинок. Це - по-перше!
Ведуча 1. А по-друге - від нас вимагають нових форм роботи, креативного підходу до проведення масових заходів, різних ноу-хау, тренінгів, майстер-класів! Тож ми і продемонструємо сьогодні щось новеньке, свіжоспечене!
Ведуча 2. Ну, бібліо, зрозуміло - бібліотечне, фольк - народне, українське. А паті — що це за слово?!
Ведуча 1. Ну, взагалі-то воно має декілька значень, про які можна дізнатися зі словника. Але в нашому варіанті найбільше підходить слово паті — у тлумаченні "гра", "розвага" від початку і до кінця.
Ведуча 2. То що, ми будемо сьогодні гратися і розважатися?
Ведуча 1. А чому б і ні? Ще Шекспір казав, що "весь світ - театр, а люди в ньому - актори". Тим більше, що у нас сьогодні свято!
Ведуча 2. Вам нужно будет представить себя актерами кино. Сейчас мы выберем себе роль. Я буду читать текст, а вам нужно будет выполнять свою роль по услышанному тексту. (Роли: КНИГА-1, ПОЛКА-1, МАЛЫШИ-все остальные, ЗНАНИЯ-3, АННА ИВАНОВНА-1)
Ведуча 1. Текст: Жила-была КНИГА. Жила она в школьной библиотеке, на одной из ПОЛОК. КНИГА очень дружила со ЗНАНИЯМИ. Они никогда не ссорились. ЗНАНИЯ жили с КНИГОЙ рука об руку и были неразлучными друзьями… В библиотеке работала очень мудрая и добрая АННА ИВАНОВНА. Каждое утро она тихонько открывала дверь библиотеки и ждала новых посетителей. Она очень любила КНИГУ, часто брала в руки и читала, убирала с нее пыль, затем снова ставила на ПОЛКУ… В один прекрасный день в библиотеку зашли МАЛЫШИ. Они были очень радостными и веселыми, подпевали себе под нос веселую песенку. МАЛЫШИ своими тонкими голосами наперебой сообщили АННЕ ИВАНОВНЕ о том, что он научились читать… АННА ИВАНОВНА очень обрадовалась такой новости, она погладила МАЛЫШЕЙ по голове и похвалила каждого добрым и искренним рукопожатием… Затем она взяла с полки КНИГУ и дала ее МАЛЫШАМ… МАЛЫШИ с радостью стали листать страницы КНИГИ, читая книгу, они получал ЗНАНИЯ. КНИГА подарила ЗНАНИЯ МАЛЫШАМ просто так, не прося ничего взамен. МАЛЫШИ очень удивлялись новым ЗНАНИЯМ. ЗНАНИЯ прочно закрепились в их головах….
Ведуча 2. Уяви! Наше "паті" буде широко висвітлюватися усіма засобами масової інформації. Завмерли фотоспалахи, лише відеокамери повільно шурхотять, боячись пропустити важливе, яскраве видовище із життя бібліотек. До нас цього не робив ніхто. Принаймні, у бібліотечній практиці.
Ведуча 1. Ну добре, хай буде так!
Ведуча 2. Ми хочемо запросити вас разом із нами здійснити подорож в історію становлення книговидавництва та бібліотечної справи.
(На сцену виходить фараон у хітоні з білого простирадла з жовто-золотистими краями й поясом, у легкому взутті, з обручем на голові у вигляді золотої кобри. В руках у нього - згорток, що імітує книгу-папірус з ієрогліфами).
Фараон.
Є у мене для душі аптека -
Так у нас звуть всі бібліотеку.
Так, я фараон, я цар царів, так, як читач,
Я жодну книгу ще не дочитав, хоч плач.
Приспів (розмотуючи папірус):
Ну хто придумав ці папіруси згортать?
Не вистачає нервів книгу розмотать.
О, як час прийде мені у вічність відлітать,
Можливо, там ці книги зможу дочитать.
Тож хай раби всі ці папіруси зберуть
І в саркофазі їх зі мною покладуть...
(Залишається на сцені. Виходить чоловік в сутані монаха з великою книгою в руках, обшитою "шкірою", обкованою цепом з великим замком, гусячим пером у правій руці)
Монах.
День і ніч гну спину над книжками.
Все пишу і лину вдаль думками:
О, навіщо я пішов в монахи? Якби знав,
То б краще дівчину красиву покохав.
Приспів:
Із книг я копії знімаю день у день.
Рука вже терпне, і перо от-от впаде.
О, якби мирянином я був, одну б продав
І дім з землею за ті грошики придбав...
Я б краще дівчину красиву покохав
І з цими книгами я б клопоту не мав.
(Залишається на сцені. Виходить чоловік із сірим під срібло обручем на голові, у темному фартуху, з бородою. В руках у нього шрифт або книга "Апостол").
Першодрукар Іван Федоров.
(звертаючись до Фараона та Монаха).
Щоб не терпли спини вам і руки,
Щоб припинить страждання ваші й муки
(до глядачів),
Щоб кожен з вас сьогодні книги міг читать, -
Придумав шрифт я і друкарський свій верстат.
Приспів:
Бібліотека, друже, це життя твоє.
Бо вчення світло і натхнення всім дає.
O! нащадку любий, ти цінуй наш труд важкий,
В бібліотеку йди, бери собі книжки.
Йколи сідаєш книгу мудрую читать,
Ти не забудь нас словом вдячності згадать...
Ведучий 1. Розбираючи архіви бібліотеки, ми знайшли частівки, присвячені поширеному в 1980-х роках бібліотечному гаслу про "стопроцентний охват" населення книгою. Їх ми і пропонуємо вашій увазі.
Бібліотекарі.
Заиграли музыканты —
И пустились ноги в пляс,
Наши библиочастушки
Пропоем сейчас для вас.
Ой, коллега моя, Ира,
Мы с тобой условились,
К стопроцентному охвату
Крепко подготовились.
Все охвачены ребята, —
От рабочих до "крутых",
Охватили всех женатых,
Охватили холостых!
Мой миленок, на свиданье
Приходи без опозданья!
Ты не хочешь — я хочу:
Тебя книгой охвачу!!!
Жил один столетний дед,
Не читал он книг сто лет,
Мы к нему с охватом,
А он на нас с ухватом!
Солнце летнее печет,
В Парке дружбы весь народ,
Светит цифра впереди:
Ну, читатель, погоди!
На земле и на воде,
Мы найдем тебя везде.
Хоть с моста на дно ты прыгай–
Все равно охватим книгой!
Принимали нынче планы —
Удивляется народ!
В школах классов меньше стало,
А у нас – наоборот.
Цифры нас поработили.
Стали супостатами.
Может, мы переборщили
С этими охватами?!
Мы частушки все пропели
Хорошо ли, плохо ли,
А теперь мы нас попросим.
Чтоб мы все похлопали.
Ведуча 1. А тепер перейдемо до сучасності.
Ведуча 2. Давайте спочатку познайомимось незвичним способом. Кожному із вас потрібно буде назвати своє ім’я і рису характеру на ту літеру, з якої починається ім’я.
Ведуча 1. Сьогодні в програмі нашого "Бібліо-фольк-party" бібліотренінг "Нові підходи в освітленні терапевтичної дії йоги на організм бібліотекаря в процесі обслуговування користувачів".
Керівник МО. Дорогие библиотекари! Специально для вас я разработала комплекс физических и умственных упражнений, которые помогут вам с гордостью носить высокое звание "Библиотекарь".
Попрошу выйти всех библиотекарей для демонстрации упражнений. Итак, начинаем!
Допустим, к вам поступил запрос от читателя. Вы идете в фонд и ищете нужную книгу. Если книга находится на верхней полке стеллажа, вам необходимо сделать упражнение "Тростинка". Поставьте ноги на ширину плеч, носками наружу. В этой позиции старательно и медленно поднимитесь на носочки, возьмите нужную книгу и медленно опуститесь.
Для доставки заказанной читателем книги сделайте упражнение "Ношение веса на голове". Положите книгу на голову и идите. Спину держите прямо, подбородок поднимите. Для остроты ощущений закройте глаза руками.
Если вы удачно и без последствий все-таки добрались до стола выдачи литературы, вам необходимо передать книгу читателю. Используйте для этого оригинальнуе упражнение "Ласточка".
Руки с книгой вытянуты перед собой параллельно полу. Поднимите назад выпрямленную в колене нижнюю конечность и отдайте принесенное заказчику.
Рабочий эффект: эта своеобразная манера подачи книги, несомненно, понравится читателю, и он станет приходить в библиотеку все чаще и чаще, что приведет к повышению показателя посещаемости и книговыдачи.
А сейчас специальные упражнения для тех, кто активно осваивает компьютер.
Примечание: следовательно, это упражнения для всех библиотекарей, так как народная мудрость устами руководителя МО и методиста по бибфондам утверждает, что освоение компьютера - общее дело каждого библиотекаря.
Первое упражнение называется "Пальцы веером". Представьте себе, что вы сели на стул. Спина прямая. Подбородок прямо. Руки согнуты только в локтях. Пальцы, размещенные на "клаве", работают независимо от кистей рук и других частей тела.
Примечание: просим принять во внимание, что здесь "клава" - это совсем не женское имя.
Рабочий эффект: если вы будете выполнять это упражнение постоянно в течение каждого дня несколько десятков раз, вы через некоторое время почувствуете непреодолимое желание все же приблизиться к компьютеру и начать его освоение на нормальном, а не мнимом компьютере. Кроме этого у вас появится хорошая фигура, исчезнут морщины на шее, остеохондроз и другие болезни.
Второе упражнение - умственное - называется "Интуитивный интерфейс". Освоить азы компьютерной техники вам поможет интуитивный интерфейс. Что такое интуиция, знают все. А вопрос теста – назовите значение слова интерфейс.
Примечание: вариант «интересное лицо» не является верным.
(Интерфе́йс или сопряжение — совокупность способов и методов одновременного взаимодействия двух информационных систем, устройств или программ для обмена информацией между ними. Например, клавиатура и мышь - устройства ввода).
Ведуча 2. Яка зараз молодь пішла. Жах! Одна прийшла влаштовуватися до нас на роботу за оголошенням. І стільки про себе наговорила. І що освіта вища, і стаж великий, і все вміє. А з'ясувалося - нуль без палички. І найцікавіше, у відповідь на мої претензії, чому обдурила, вона мені заявила: "Так ви ж самі в оголошенні написали, що потрібен працівник з великою уявою і фантазією".
Ведуча 1. Прежде чем выполнить все задания, внимательно прочитайте список заданий до конца. Ваша задача – как можно скорее прочитать текст и проделать необходимые задания. Кто из вас справится быстрее, тот и побеждает в данной игре.
1. Напишите в правом верхнем углу этого листа свои имя и фамилию.
2. В нижнем левом углу этого листа нарисуйте столько кружочков, сколько букв в вашем полном имени.
3. Прокричите свое имя и отчество вслух три раза.
4. Обнимите соседа, который сидит слева от вас.
5. Хлопните в ладоши три раза.
6. Громко крикните «Поздравляю с днём библиотек!».
7. Поднимите вверх одну руку.
8. Поцелуйте руку соседа, который сидит справа от вас.
9. Поднимите руки высоко вверх и резко отпустите.
10. Из всех этих пунктов нужно выполнить только первые два.
Ведуча 2. Ви не повірите, але до нас завітав іноземний гість.
(З'являється іноземний гість у чалмі, разом з ним - перекладач)
Гість. О, беллє дами бібілітека!
Перекладач. Шановні бібліотекарі!
Гість. Емансипаціо робіто із дама бібілітека трудяга-доходяга!
Перекладач. Ти чарівна, неначе троянда!
Гість. Язико на плечіко: кухара, стірара, работа бігара, бебі нянчара, супруга стрічара, короче - доходяга!
Перекладач. Руки ваші білосніжні, наче крила райської птахи. Стан ваш тонкий, наче гірська стежинка.
Гість. Дворецо, фонтано, два комната, ванно!
Перекладач. Ваші будинки великі, просторі і повні достатку!
Гість. Карето-їздето, автобусо-пуговиці!
Перекладач. Шикарна машина чекає на вас біля будинку!
Гість. Секрето фантасто, умудрято белле красото!
Перекладач. Як не бути красунею за такого життя?
Гість. Ізумрудо-рубіно, читало-бамбіно - стало должніко!
Перекладач. Читачі ваші, як янголи, не бувають боржниками!
Гість. Желанто!
Перекладач. Що побажати вам, чарівні і прекрасні книжні жінки у день вашого свята?
Гість. Зарплато - гіганто, сило - громадо, терпето - несмето, читатело - благодарно, мужчино - помогато, здоровіо - отменно, удача - неодменно! Граціо за вниманто!
Перекладач. Без коментарів!
Ведуча 1. Дякуємо за вітання!
Ведучий 1. Дорогі друзі! Сьогодні вам вперше надається можливість стати свідками церемонії нагородження званнями "Бібліотріумф". Ми вдячні всім, хто сьогодні прийшов сюди підтримати наших номінантів!
Ведучий 2. Отже, ми починаємо церемонію нагородження.
(Звучить гонг. Далі відбувається процедура нагородження в такому порядку: виноситься конверт і ножиці на підносі, розкривається конверт і оголошується переможець, звучить туш, вручається приз.)
Ведучий 1. Номінація "Пані Талановитість".
Ведучий 2. Перемога дісталася пані Валентині Іллівні Гончаровій, ЗОШ №9. (лунає удар гонга)
Ведучий 1. Номінація "Пані Доброзичливість".
Ведучий 2. Перемогла пані Діна Анатоліївна Самарська, ЗОШ №2. (лунає удар гонга)
Ведучий 1. Номінація "Пані Вишуканість".
Ведучий 2. Перемогу одержала пані Олена Анатоліївна Роменська, БПГ. (лунає удар гонга)
Ведучий 1. Номінація "Пані Безпосередність".
Ведучий 2. Перемогла пані Людмила Василівна Максименко, ЗОШ №12. (лунає удар гонга)
Ведучий 1. Номінація "Пані Граціозність".
Ведучий 2. Перемогла пані Кристина Олександрівна Коваленко, ЗОШ №36. (лунає удар гонга)
Ведучий 1. Номінація "Пані Невгамовність".
Ведучий 2. Перемога дісталася пані Любові Петрівні Писаренко, ЗОШ №5. (звучить удар гонга)
Ведучий 1. Номінація "Пані Неординарність".
Ведучий 2. Перемогу отримала пані Ірина Георгієвна Рибіна, ЗОШ №15. (звучить удар гонга)
Ведуча 1. Номінація "Пані Мрійниця".
Ведуча 2. Перемогу здобула пані Олена Георгіївна Позднякова, ЗОШ №14. (звучить удар гонга)
Ведуча 1. Номінація "Пані Професіоналізм".
Ведуча 2. Перемогу здобула пані Людмила Михайлівна Кривобокова, НВК. (звучить удар гонга)
Ведуча 1. Номінація "Пані Безкорисливість".
Ведуча 2. Перемогла пані Тетяна Василівна Тарасова, ЗОШ №9. (звучить удар гонга)
Ведуча 1. Номінація " Пані Завзятість ".
Ведуча 2. Перемогу здобула пані Тетяна Михайлівна Оніпко, НВК. (звучить удар гонга)
Ведучий 1. Номінація "Пані Досконалість".
Ведучий 2. Перемогла пані Наталія Євгенівна Щербінка, ЗОШ №6. (звучить удар гонга)
Ведучий 1. Номінація "Пані Усмішка".
Ведучий 2. Перемогу отримала пані Ірина Володимирівна Корнієнко, ЗОШ №35. (звучить удар гонга)
Ведучий 1. Номінація "Пані Чуйність".
Ведучий 2. Перемогла пані Наталія Володимирівна Чернявська, ЗОШ №4. (звучить удар гонга)
Ведучий 1. Номінація "Пані Мудрість".
Ведучий 2. Перемогу отримала пані Світлана Анатоліївна Сторожко, НВК. (звучить удар гонга)
Ведучий 1. Номінація "Пані Загадковість".
Ведуча 2. Перемогу здобула пані Віра Сергіївна Панькова, НВК. (звучить удар гонга)
Ведучий 1. Номінація "Пані Оригінальність".
Ведучий 2. Перемога дісталася пані Тамара Карбечівна Догужиєва, ЗОШ №33. (лунає удар гонга)
Ведучий 1. Номінація "Пані Щедрість".
Ведучий 2. Перемогу отримала пані Наталія Миколаївна Колесник, ЗОШ №8. (звучить удар гонга)
Ведучий 1. Номінація "Пані Генератор ідей".
Ведучий 2. Перемогла пані Наталія Анатоліївна Бережко, ЗОШ №3. (лунає удар гонга)
Ведучий 1. Номінація "Пані Капітан".
Ведучий 2. На це високе звання претендувала одна людина - це методист з бібфондів пані Ірина Михайлівна Воробйова. (лунає удар гонга)
Ведучий 1. На цьому церемонію нагородження номінантів завершуємо.
Ведуча 2. І до слова запросимо методиста по бібліотечним фондам Ірину Михайлівну Воробйову.
Ведучий 1. Шановні Наталія Володимирівна та Тамара Олександрівна! Просимо вас.
У вас знаменна славна дата,
Яка залишить в серці слід.
Дозвольте щиро привітати
І побажати довгих літ!
Ведучий 2.
Від щирого серця бажаєм здоров'я,
Без нього не милі всі інші діла.
В здоров'ї — багатство, радість і сила,
І більшого щастя на світі нема.
Ведучий 1.
Зичимо достатку, любові й тепла,
Від друзів поваги, від людей добра.
Многая і благая вам літ
Не рахуйте сьогодні роки,
Порахуйте ви краще усмішки,
Порахуйте дні — і веселі, й сумні,
Як сторінки хорошої книжки.
Ведучий 2.
Хай багато сьогодні ще весен і зим
Злине в радості, мирі, в спокої,
Хай ще довго сяє ваша зірка вгорі,
Дні минають у щасті й любові!
Ведучий 1.
Ми всі даруєм без вагань
Букет святкових побажань,
Щоб настрій був співать пісень,
Щоб світлим був ваш кожен день!
Ведучий 2.
35 – це зовсім небагато,
Це чудове і радісне свято.
То ж бажаєм щастя й долі,
Неба синього, квітів у полі,
Здоров’я, любові, краси,
Пісень солов’їних, живої роси.
Зустрічати за світанком світанок,
Бо 35 – це лиш життя твого ранок!
Ведучий 1.
Летять літа, мов бистрі води,
І не вернути їх назад.
А нам не віриться сьогодні,
Що Вам уже – 65.
Хай нових днів ще буде безліч,
Без ліку щастя і пісень,
Прийміть вітання найщиріші
В цей світлий ювілейний день.
Здоров’я, щастя зичим не на рік
На все життя бажаєм його щиро.
Щоб радісним і довгим був Ваш вік
З добром, любов’ю, спокоєм і миром.
Ведуча 2. Так, я книгар. Не лікар, не аптекар, не інженер, не вчитель, не банкір... Я - більше: я Книгар! Бібліотекар! Потрібен я - всьому наперекір.
Ведуча 1. Тож ще раз щиро вітаємо вас, дорогі друзі, колеги, з професійним святом. Бажаємо творчості і натхнення, щастя, добробуту та любові вам і вашим родинам.
Ведуча 2. Наше свято співпадає з християнським святом Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії. Тож Віри Вам у власні сили, Надії на те, що наша праця буде достойно визнана, Любові наших користувачів і Мудрості у здійсненні великих планів.
Ведуча 1. Зараз прийшов момент повернутися до Берегу надій. Ви напишіть свої емоції, враження від проведеного свята на кораблику і нехай вони попливуть на хвилях надії у далекі, незвідані, таємничі країни.
Ведуча 2. Дякуємо за увагу! До нових зустрічей!
|