Понеділок, 23.12.2024, 21:54
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS

Міське методичне об'єднання шкільних бібліотекарів м. Красноармійська

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 79
Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Методична копілка » Живи, книго!

Основні напрямки роботи шкільного колективу

Основні напрямки роботи шкільного колективу 

            Вся робота з пропаганди книги та її читання у школі ведеться у трьох напрямках: техніка читання + культура читання + інтерес до читання.

1.      Техніка читання (тема, виразність, правильність, свідомість) формується в основному на уроках читання за допомогою спеціальних вправ.

2.      Культура читання – на уроках і в позаурочний час у співдружності з батьками. Елементи бібліографії, довідкова література, художня література використовуються на кожному уроці.

3.      Читацькі інтереси формуються на уроках позакласного читання в поєднання з позакласною читацькою самостійною діяльністю учнів.

В класах створені бібліотечні кутки. Обраний читацький актив. Учні початкових класів беруть участь у роботі «книжкової лікарні» при бібліотеці, розвивають самостійну творчу літературну діяльність – складають вірші, казки і т.п. Враховуючи вікові та індивідуальні особливості підлітків бібліотека спрямовує їхню діяльність на збагачення читацького кругозору засобом ознайомлення з різними творами. У пропаганді читання використовуються різні форми, ефективними є ті, які вимагають самостійного дослідження, пошуку знань. Особливо складно формувати в учнів уміння працювати з підручником, довідковою, енциклопедичною, словниковою літературою.

Над вирішенням цієї проблеми працюють і учителі-предметники і класний керівник.

Завдання пропаганди читання, залучення учнів до активної творчо-відтворюючої діяльності вирішується у школі за допомогою нових технологій. Літературні ігри, вікторини, історичні розповіді, казки, естафети, експрес-подорожі, олімпіади літературних ерудитів, презентації прилучають учнів до спільної діяльності, розвивають ерудицію.

В бібліотеці розроблені пам’ятки «Як працювати над книгою» (- виховуй у себе звичку читати швидко, - добивайся того, щоб механізм читання став автоматичним і не відволікав думок; - звертай увагу на незрозумілі слова, виписуй їх і дізнавайся про їх значення; - використовуй довідкову літературу; - прочитав книгу – виділи головні думки, склади план прочитаного і потім перекажи прочитане: - при читанні книги зроби з неї виписки (роки, події, імена, цифри); роби виписки чітко і ясно).

Також розроблені заповіді читача:

a)Загальні (- не читай всі книги на один лад. Спосіб читання повинен відповідати меті читання);

b)      При читанні для освіти (- пам’ятай, що читання – одна з найважливіших, потрібних і серйозних робіт, а не «між іншим», - хоча б одну з книг читай досконало і доскіпливо; - не шкодуй на читання ні часу, ні сил; - вкладай усі сили в читання; - борися з ледарством мислення і уяви; - намагайся, щоб кожне місце з книги було абсолютно зрозумілим; - хочеш добре читати – читай «з пером»: роби конспекти, виписки; - прочитавши книгу, з’ясуй суть її і запиши коротко);

c)      Про вибір книг для самоосвіти: - читай хоча б трохи, але ґрунтовно; - читай найкраще; - читай не дуже легке і не дуже важке; - керуйся певним планом читання.

            Такі рекомендації дають можливість цілеспрямовано здійснювати керівництво читання.    Процес керівництва читання складається із взаємопов’язаних і взаємообґрунтованих частин: планування, організації, регулювання і контролю.

Регулювання організації в основному досягаються шляхом комбінування різних засобів, методів (переконання, порада, заохочення, прохання, пояснення, повідомлення, приклад, доручення та ін.) Контроль проводиться у формі захисту читацьких формулярів, бенефісів читача тощо.

Постійний творчий пошук, наповнення новим змістом, запровадження форм і методів пропаганди національної літератури, духовних і культурних цінностей українського народу характеризує діяльність шкільної бібліотеки.

В своїй роботі я використовую виховний потенціал різноманітних індивідуальних, групових та масових форм роботи, через книгу впливати на гармонійний розвиток дитини, допомагати їй зробити правильний моральний вибір у житті.

Щорічно педагогічний колектив школи бере участь у Всеукраїнській акції «Живи, книго!»

Створено шкільний оргкомітет, у якому разом зі шкільним бібліотекарем працюють члени батьківського комітету та читацького активу.

На перших відвідуваннях в бібліотеці проводились бесіди на теми:

«Шкільний підручник – один з основних елементів забезпечення навчально-виховного процесу в школі».

На батьківських зборах була проведена співбесіда з батьками : «Про виховання у дітей зацікавленості до читання. Бережливе ставлення до навчальної книги».

Вже стало традицією проводити на початку вересня Свято першокласника, на якому дітей посвячують в учнів, знайомлять з правилами користування навчальною книгою.

Виховувати у кожного учня повагу і любов до книги допомагає:

*      стенд «Живи, книго!»

*      книжкові виставки «Нові підручники», «Книга дякує»

Разом з бібліотечним активом проводяться бесіди:

§         Як зроблено твій підручник?

§         Скільки коштують «державні підручники»?

            У бібліотеці працює «Книжкова лікарня», юні книголюби разом з бібліотечним активом проводять ремонтні та відновлювальні роботи, дарують книгам друге життя. Бібліотечний актив випускає блискавки «Цінуй та бережи книгу!»

Напрямки роботи оргкомітету:

-         організація та проведення заходів з проведення акції «Живи, книго!»

-         розробка критеріїв оцінювання конкурсу-огляду «Живи, книго!»

-         розробка єдиних вимог до учнів щодо використання підручників;

-         розробка рекомендацій класним керівникам щодо організації роботи з шкільними підручниками;

-         один раз на чверть проведення рейдів – перевірок стану підручників у кожному класі;

-         висвітлення результатів перевірки підручників у книзі наказів, а також на стенді «Живи, книго!»

-         організація куточків «Живи, книго!» в класах.

Категорія: Живи, книго! | Додав: Дінуля (23.12.2013)
Переглядів: 521 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz