Вівторок, 24.12.2024, 04:26
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS

Міське методичне об'єднання шкільних бібліотекарів м. Красноармійська

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 79
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Методична копілка » Живи, книго!

Як залучити дітей до читання?

Як залучити дітей до читання? 

Ні для кого не таємниця, що сьогодні, однією з гострих проблем в українській державі, є глибока криза духовних і культурних цінностей. Ця проблема формувалась упродовж де­сятиліть, і в результаті сьогодні ми спостерігаємо цілковиту відсутність інтересу до книги. Це явище призводить до повної деградації людини. Саме людина, яка розвивається та вдосконалюється, здатна рухати цивілізацію вперед. Наші діти повинні змінити світ на краще, але вони зможуть це зробити тільки тоді, коли зміняться самі.

          Саме ці питання гостро постають перед бібліотекарями загальноосвітніх закладів. Шкільна бібліотека є фундаментом освіти і самоосвіти, береги­нею людських знань. Під час роботи з учнями бібліотекарі використовують різні форми роботи, але мета їх єдина — через книгу впливати на гармонійний розвиток дитини, допомагати їй зробити правильний моральний вибір у житті.                            

          Особливу увагу в цьому потрібно приділяти учням початкової школи, у яких тільки-но формуються читацькі інтереси та закладається фундамент етичної культури особистості. Сучасні діти — це діти «ринкового середо­вища», і вони не розуміють мови старих ідеалів високої моралі. їх життя потрібно наповнити живим і дієвим сенсом. Тому необхідно намагатися шукати нові шляхи пропаганди ди­тячої книги.

           Важлива умова розвитку особистості молодшого школяра — багатство емоцій. Тільки через стійкий емоційний стан молодші школярі засвою­ють норми поведінки, здатність діяти адекватно до ситуації, формувати мотиви поведінки та діяльності. Тому бібліотекар, працюючи зі школярами, повинен бути не тільки професіоналом своєї галузі, але й психологом, знавцем людських душ. Це зумовлено кількома причинами:

·        діяльність дітей першого,  другого класу переважно ігрова. Вони проходять тривалий період розвитку; одне й те саме поняття сприймається та оцінюється по-різному.

·   у 3—4-х класах змінюється домінуючий діяльніший підхід до самого процесу навчання. Гра поступово витісняється іншими видами навчальної діяльності, що потребують ускладненого осмислення. Діяльність цілеспрямованіша, сприяє поглибленому засвоєнню матеріалу, більш схожа на ділові ігри дорослих.

          Ураховуючи вікові особливості молодших школярів, ми об'єднуємо" у своїх заходах ігрову та інтелектуальну функції. Саме тому виникають такі заходи, як спортивно-літературна гра, літературно-географічні мандри, казковий волейбол тощо. Пропонуємо до вашої уваги сценарій літературно-географічної мандрівки для учнів 4-х класів «За казкою, навколо світу». 

Категорія: Живи, книго! | Додав: Дінуля (18.12.2013)
Переглядів: 750 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz