Понеділок, 23.12.2024, 22:02
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS

Міське методичне об'єднання шкільних бібліотекарів м. Красноармійська

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 79
Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Методична копілка » Живи, книго!

Інноваційні форми роботи

Впровадження інноваційних форм роботи

щодо збереження книжкових фондів

   Велику роль у збереженні фонду шкільних підручників має система видачі та прийому книг на початку та у кінці навчального року. Ця система була самостійно розроблена бібліотекарем і має гарні результати. Вона полягає у тому, що всі учні, починаючи з 5 класу, особисто отримують в бібліотеці підручники, які записуються у формуляр учня з відміткою про стан підручника на початок навчального року. У травні-червні учень також самостійно здає підручники у бібліотеку. Таким чином бібліотекар може контролювати стан підручників, їх кількість. У разі, якщо підручника загублено або зіпсовано, вирішується проблема заміни. Всі учні випускних класів та ті, які переходять до інших шкіл, отримують обхідний лист, який обов’язково підписує бібліотекар. Це дає можливість постійно контролювати рух підручників та іншої літератури. Додаткову можливість збереження книжкового фонду дає наявність у бібліотеці комп’ютера – багато додаткової інформації можна знайти на дисках, які є в бібліотеці, та в мережі Інтернет. Інформацію діти копіюють на електронні носії та працюють з нею вдома, або бібліотекар роздруковує її.               
         Наявність у ліцеї мультимедійної системи надає можливість проводити бібліотечні уроки у вигляді комп’ютерних презентацій. Такі уроки є дуже цікавими для дітей.  
    У сучасних умовах загальноосвітньому навчальному закладу варто осягнути та оцінити можливості, педагогічний потенціал бібліотек як найбільш демократичних структур, як осередків знань, культури, збирання, зберігання і поширення інформації.        Тому бібліотекар та педагогічний колектив знаходяться у постійному пошуку нових активних форм роботи, як допомагають викликати в учнів щоденну потребу в читанні, любов та інтерес до роботи з книгою, до пошуку  та використання необхідної інформації.  
Категорія: Живи, книго! | Додав: Дінуля (23.12.2013)
Переглядів: 552 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz