Вівторок, 24.12.2024, 04:54
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS

Міське методичне об'єднання шкільних бібліотекарів м. Красноармійська

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 79
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Методична копілка » План роботи

Організація роботи шкільної бібліотеки

Організація роботи шкільної бібліотеки

Збірка покликана допомогти шкільному бібліотекареві у його професійній роботі.

До збірки включено основні законодавчо-нормативні документи та методичні рекомендації необхідні для роботи шкільної бібліотеки.

 

ЗМІСТ

Передмова

Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу

Типові правила користування бібліотекою загальноосвітнього навчального закладу

Типова посадова інструкція завідувача бібліотеки загальноосвітнього навчального закладу

Законодавчо-правова база шкільної бібліотеки

Законодавчо-нормативна база шкільної бібліотеки

Документація в шкільній бібліотеці

Планування роботи шкільної бібліотеки

Методика обліку фонду підручників

Тиждень шкільного підручника (методичні рекомендації)

Інструкція з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах

Використана література

 

Передмова 

Шкільна бібліотека… Саме в ній дитина вперше знайомиться із самостійно прочитаною книгою, вчиться вибирати для себе одну найкращу з величезної кількості, які її оточують. Саме до неї поспішає і молодий, і досвідчений учитель, щоб знайти в книгах мудрість великих педагогів.

Шкільній бібліотеці належить особливе місце в бібліотечному просторі. Насамперед вона, звичайно, навчальна бібліотека, оскільки повинна забезпечувати інформаційною літературою процес навчання. У той же час вона виконує функції спеціальної (педагогічної) бібліотеки, обслуговуючи педагогічний колектив школи, та публічної дитячої бібліотеки, надаючи учням позапрограмові матеріали, підтримуючи позакласну та позашкільну роботу.

Сучасна шкільна бібліотека є невід’ємною ланкою навчально-виховного процесу, а робота бібліотекаря стає дедалі складнішою і водночас – більш творчою.

У «Концепції загальної середньої освіти (12-річна школа)» наголошено, що стрижнем освіти ХХІ ст. є «розвиваюча, культуротворча домінанта виховання відповідальної особистості, яка здатна до самоосвіти і саморозвитку, вміє критично мислити, опрацьовувати різноманітну інформацію, використовувати набуті знання та вміння для творчого розв’язання проблем…». Підкреслено, що в сучасному світі зростає роль умінь добувати , переробляти інформацію, одержану з різних джерел, застосовувати її для індивідуального самовдосконалення і розвитку людини.

Тому в оновленому «Положенні про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу» до основних завдань бібліотеки віднесено проблему навчити дітей самоосвіті та сформувати в них інформаційну культуру.

Головною умовою виконання шкільною бібліотекою цієї мети є професіоналізм бібліотекаря. Саме він сприяє бібліотекареві у виконанні своєї ролі як інформаційного посередника і для тих, хто вчиться, і тих, хто вчить, визначаючи участь бібліотеки в освітньому процесі, не менш важливу, ніж участь учителя. Адже якщо придивитися пильніше до реформ шкільної освіти, то суттю будь-якого вдосконалення навчання є самостійна робота з

джерелами інформації. Тож успіх реформування напряму залежить від шкільного бібліотекаря, від його орієнтування серед джерел інформації і каналів доступу до них.

Одним із основних законів, яким керується шкільна бібліотека, є Закон України „Про бібліотеки і бібліотечну справу”. Він вивчає лише загальні питання організації бібліотечної справи і гарантує кожному громадянинові держави вільний доступ до скарбів людської думки, зосереджених у книгозбірнях, захищає права громадян на безоплатне отримання основних бібліотечних послуг, забезпечених бюджетним фінансуванням.

Загальні принципи роботи бібліотек також базуються на указах і постановах уряду, документах, що регламентують економіко-правові аспекти їх діяльності. За останні роки затверджено нові правові акти і більшість із них – це документи із суміжних сфер, які впливають на діяльність бібліотек.  викачати

Категорія: План роботи | Додав: Дінуля (25.12.2013)
Переглядів: 931 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz