Субота, 11.01.2025, 14:20
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS

Міське методичне об'єднання шкільних бібліотекарів м. Красноармійська

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 79
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Методична копілка » План роботи

Методичні рекомендації

Методичні рекомендації щодо організації та проведення Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги

Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги проводиться у березні під час весняних канікул. Його метою є широке залучення учнівського колективу до бережного ставлення до книг, виховання у школярів поваги до людей, які їх створили, відповідальності за правильне і раціональне використання книг, виховання в учнів вдумливого читання та любові до художнього слова.У ході підготовки та проведення Тижня необхідно:

1. Скласти завчасно план підготовки та проведення Тижня дитячої та юнацької книги. Продумати найдрібніші деталі підготовки. Детально обговорити кожний захід, відібрати найбільш актуальні.

2. Приділити  належну увагу тематичному оформленню бібліотеки та інших приміщень, де проводитимуться заходи.

3. Розмістити на інформаційному стенді повідомлення про заходи, які відбудуться протягом тижня; списки рекомендованої літератури, яку слід прочитати, щоб взяти активну участь у цих заходах.

4.Поряд із традиційними застосовувати нові форми і методи популяризації літератури:

  • Читацька олімпіада – проводиться у вигляді змагання двох чи більше команд.
  • Літературний диліжанс - проводиться у вигляді подорожі за творів окремих авторів або групи.

5. Провести у рамках Тижня книги читацькі конференції, літературні вечори та ранки,  презентації нових книг, захист читацьких формулярів, подорожі літературною картою.

6. Звернути увагу на визначні події культурно-мистецького життя України, знаменні та пам’ятні дати в галузі літератури, науки, культури, мистецтва, ювілейні дати письменників.

 

7. Протягом тижня  в бібліотеці слід оформити книжкові викладки «Книга-джерело знань», провести доброчинні акції «Подаруй бібліотеці книгу».

8. Вчителі-філологи можуть підготувати разом з учнями 6-7 класів голосні читання для початківців. Також під їх керівництвом пишуться  творчі роботи на теми: «Книга - наш друг і порадник», «Книга вчить, як на світі жить» та ін.

9. З метою розширення та поглиблення знань учнів про джерела походження книг класні керівники разом з бібліотекарем проводять цикл виховних заходів.

10.   Один із днів Тижня присвятити ознайомленню учнів з минулим і сучасним рідного краю, оформити книжково-ілюстративні виставки "Цей край, де народився ти і зріс","Літератори мого краю'", "Моє село - найкраще".

Запропоновані рекомендації дають загальні орієнтири для організаторів   Тижня книги. Важливо, щоб усі заходи були доцільними, гарно організованими, продуманими, особистісно зорієнтованими, захоплювали учнів, сприяли виявленню ними ініціативи.

Категорія: План роботи | Додав: Дінуля (21.05.2014)
Переглядів: 475 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz