Понеділок, 23.12.2024, 22:00
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS

Міське методичне об'єднання шкільних бібліотекарів м. Красноармійська

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 79
Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Методична копілка » План роботи

Методичні рекомендації

Про проведення Всеукраїнського  тижня дитячого та юнацького читання в

2012-2013 навчальному році за темою «Книга — світ, книга — серцю привіт»:

Методичні рекомендації

   Книга крокує поряд з людиною все життя . Від вмілого  спілкування з книгою, від ставлення особистості до книги, до читання  формуються навички успішної адаптації в сучасному інформаційному суспільстві,  будується подальше життя людини.

  З метою популяризації  книги та читання , виховання підростаючого покоління засобами книги щороку в Україні проводиться Тиждень дитячого та юнацького  читання . До підготовки та проведення Тижня  в школах залучаються  бібліотекарі, вчителі, класні керівники,  батьки, учні.

 З метою створення умов для  творчого, інтелектуального, духовного розвитку, виявлення і підтримки талановитих та обдарованих дітей  2013 рік оголошено Президентом Україні  «Роком дитячої творчості».

      Під час Тижня читання  в школах обов’язково мають пройти вернісажі дитячої творчості. Вони стимулюють дитячу творчість. Тематика вернісажів  різноманітна. Це може бути вернісаж закладок  «Подарунок  книжці:  закладка»  або  суперобкладинок  для книжки «Новий одяг для улюбленої книги:  суперобкладинка», «Новий одяг для цукерки» тощо. Цікавими для дітей є вернісажі малюнків: «Малюємо улюблену книгу!» «Мій улюблений літературний герой», «Моя бібліотека». У молодших школярів  визве зацікавленість  вернісаж «Книжки-малюки власними руками». Зміст у саморобної книжки може бути різним: прислів’я та загадки про книжку , правила поводження з книжкою, історія книжки, малюнки, цікавинки про книжку. Після завершення вернісажів  їх експо-

нати можна скомпонувати в окремі папки і зберігати в бібліотеці  для подальшого перегляду. Ще один напрям, де присутня книжка, — це кіно та музика. Бібліотекарь та вчитель музики можуть  провести  літературно-музичну подорож або вікторину«Книга співає: поєднай мелодію кіно з літературним героєм».

         У часи Інтернету, коли потрібна інформація здобувається шляхом натискання кнопки, не слід забувати про пізнавальну функцію бібліотеки та  формування читацької культури. Нетрадиційно вирішувати  завдання, пов’язані  з вихованням культури читання та інформаційної культури учнів, дає змогу цикл бібліотечних заходів  із застосуванням  інформаційно-комунікаційних технологій і мультимедійних засобів. Серед таких занять — «Знайомство  з  бібліотекою»,  «Подорож  в  історію  книги»,  «Структура книги», «Бібліографія — твій помічник», «В світі довідкової літератури», «Бібліотека: минуле,  сучасне, майбутнє», «Книга — машина часу». У початкових класах  можна запровадити інформаційні хвилинки «Цікаве про книгу», під час яких  старшокласники ознайомлюють молодших школярів  із цікавими фактами з життя книги та бібліотек за допомогою невеликої інформації.

      Тиждень читання — чудова нагода для учнів подарувати бібліотеці книги. Для того, щоб зробити цей процес святковим і цікавим, можна оголосити благодійні акції: «Подаруй бібліотеці книгу»,  «Родина — шкільній бібліотеці», «Підтримай шкільну бібліотеку — подаруй книгу!» та організувати урочисте відкриття Тижня дитячого читання шляхом проведення:

-  бібліо-шоу  «Під  українським  небокраєм  книгу  люблять  і  читають»,

- літературно-музичного свята  «Книга  –  мудрий,  добрий  друг,  книга  знає все навкруг»,

-  балу  літературних  героїв  «  У  країні  мрій  та  фантазій»,

-  бліц - турніру «Все про Бібліотеку та Книгу»,  

-  конкурсу ерудитів «Бібліопазл» (для учнів 9-11 класів),

-  конкурсу  юних  книголюбів  «Усезнайки» ( для учнів 5-8 класів),

-  дитячого ранку «На гостину до Книги-чарівниці»(для учнів 1-4 класів),

-  бібліотечної акції«А ти записався до бібліотеки?», 

-  виставки-рекомендації «Вірні друзі читачів»,

-  виставки-ситуації «Я книги обираю, як друзів»,    

-  виставки-сюрпризу «Книги з секретом», 

-  виставки-презентації «Моя домашня бібліотека».

     Творчий підхід   щодо  організації  та проведення заходів під час Тижня  дозволить  створити неповторну атмосферу в школі, коли учні із захопленням та задоволенням долучаться до участі в організації та проведенні цікавих конкурсів, вікторин, книжкових виставок, вернісажів творчості, інтелектуальних ігор тощо. Бібліотека під час Тижня має перетворитися в справжній храм Книги, а читачі —  в бажаних гостей у ньому. Це  своєрідна акція,  яка  спрямована на  популяризацію  читання  серед  дітей, пропаганду надбань української та світової літератури, створення позитивного іміджу бібліотеки, завдяки якому читачі поспішають на зустріч із цікавою книгою.

       У бібліотеці має бути:

-  складений план підготовки та проведення Тижня дитячого та юнацького читання;

-  приділена   належна увага тематичному оформленню бібліотеки та інших приміщень, де    проводитимуться заходи;

-  розміщено  на інформаційному стенді повідомлення про заходи, які відбудуться протягом тижня; -  списки рекомендованої літератури, яку слід прочитати, щоб взяти активну участь у цих заходах.

         Заслуговують уваги  визначні події культурно-мистецького життя світу та  України, знаменні та пам"ятні дати в галузі літератури, науки, культури, мистецтва, ювілейні дати письменників, а саме:

2005-2014 роки -проголошені Генеральною Асамблеєю ООН (2002) Десятиріччям освіти в інтересах стабільного розвитку ООН 

2005-2015 роки оголошені Генеральною Асамблеєю ООН (2003) Міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя».

 ЮНЕСКО відзначає наступні міжнародні роки, оголошені Генеральною Асамблеєю ООН:

  • 2013 - Рік математики планети Земля (не є міжнародним роком, проводиться при підтримці ЮНЕСКО)
  • 2013 - Міжнародний рік співробітництва в галузі водних ресурсів (проголошений резолюцією A/RES/65/154; ЮНЕСКО здійснює керівництво за дорученням підрозділу «ООН – Водні ресурси»)
  • 2013 - Міжнародний рік квіноа. Відзначається згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН (A/RES/66/221 від 22 грудня 2011 р.)

         2013 рік у Європі проголошено Європейським роком громадян

Заходи та пам'ятні дати, проголошені ООН у 2013 році 

- 225 років - ювілей Австралії як країни.

-1000-річчя створення енциклопедії «Канон лікарської науки» Ібн Сіни (Авіценни) (1013);

300 років з дня народження Дені Дідро.

На державному рівні відзначатиметься:

2013 рік – Рік фізичного здоров'я та екології в Україні(послання Президента до народу)

2013 рік - Рік дитячої творчості (Указ Президента України)

70 років з часу Корюківської трагедії 

100-річчя   Миколи Амосова  

75 років від дня народження  В.Стуса (8.01)
150-річчя   Володимира Вернадського 

150-річчя   Бориса Грінченка 

Краєзнавцю на замітку:

235- річчя з дня заснування Маріуполя

 70 -   річчя з дня визволення Маріуполя від фашистських окупантів.

      Під час Тижня слід активно пропагувати  художню літературу для дітей, широко  використовуючи при цьому творчість письменників-ювілярів, твори яких можна згрупувати за такою тематикою: казки (Г. Х. Андерсен, К.Коллоді, Ю.Олеша, С.Я.Маршак,К.Чуковський, М.Носов), фантастика (Р.Бредбері, Є.По,Г.Уелсс), поезія (В.Стус,В.Сосюра,Д.Байрона,В.Висоцький та ін), художні та науково-популярні твори про тварин (В.Біанки, Є.Чарушин,Д.Кервуд),пригоди(В.Скотт, Майн Рид, Толкієн,Ж.Верн).

  Один із днів Тижня присвятити ознайомленню учнів з минулим і сучасним рідного міста, оформити книжково-ілюстративні виставки "Цей край, де народився ти і зріс"," Письменники Маріуполя ».

    Орієнтовна програма проведення Тижня може бути такою:

урочисте відкриття Тижня «Книга — світ, книга — серцю привіт»;

день читачів-учнів 1-4 класів «Зростаємо із книгою»;

день читачів-учнів 5-6 класів «Друзі, які не зрадять»;

день читачів-учнів 7-9 класів «О книго! Пресвята богине, народу й роду берегине!»;

день рідного міста Маріуполя «Цей край, де народився ти і зріс »

урочисте закриття Тижня «Від книги — до книги, від серця — до серця».

   В останній день Тижня слід підбити підсумки усіх конкурсів, що проходили протягом семи днів, визначити найактивніших читачів, найкращих ак­торів, художників, костюмерів, запросити меценатів до нагородження дітей, заохотити тих, хто прийшов до бібліотеки вперше.  Усе  повинно   нагадувати  про те, що книгу в руки слід брати протягом усього життя.

      Для співучасті у проведенні Тижня доцільно залучати творчі спілки, дитячі та масові бібліотеки, широко освітлювати заходи Тижня у місцевій пресі, на радіо, телебаченні.

Методист Боровльова Г.І.

Категорія: План роботи | Додав: Дінуля (25.12.2013)
Переглядів: 1883 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz