Щоденник читача.
Мета: навчити вести
"щоденник читача”, визначати жанр твору, головних героїв, коротко передавати
зміст прочитаного. Виховувати бажання читати, прививати любов до української
літератури.
Обладнання:
Книжкова
виставка "У світі казок і пригод”, схема "Щоденника читача”, роздатковий
матеріал - В.Сухомлинський "Яблунька і літо”, "Купа сміття”.
Хід уроку.
І. Оголошення теми і мети уроку.
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
Бібліотекар. Діти, ви
вже закінчуєте 5 клас, умієте добре читати. Хтось читає більше, хтось менше.
Попереду літні канікули і ви багато прочитаєте цікавих книг, історіями з яких ви захочете поділитися зі своїми
товаришами. Але ви, мабуть,
помічали, що з часом забувається прочитане. Так от, щоб цього не трапилося з
вами я навчу вас вести "Щоденник читача”.
Для чого він потрібний? - спитаєте ви. А ось для того, щоб
можна було будь коли пригадати, які книги ви читали,
посперечатися з друзями, хто з вас більше прочитав, згадати всіх
героїв улюбленого твору.
Зараз давайте подивимось схему "щоденника” і вам усе стане зрозуміло. (розглядаємо схему і бібліотекар коментує кожен стовпчик)
Практична робота: А зараз щоб ви краще засвоїли цей матеріал зробимо
невеличку роботу. Ви всі маєте зошити, за допомогою олівця і лінійки розграфіть
сторіночки майбутнього "щоденника”.(діти
виконують завдання) Тепер, щоб ви краще запам’ятали порядок заповнення
"щоденника” ми з вами постараємося зробити це разом. У кожного із вас є на
парта твір В.Сухомлинського "Яблунька і літо”. (Коментоване читання твору, відповіді на питання: Стислий
переказ твору. Визначіть жанр твору. Назвіть головних героїв твору.). ( робимо запис до "щоденника”)
ІІІ. Закріплення
вивченого матеріалу.
Самостійне опрацювання
твору:
- Читання
оповідання В.Сухомлинського "Купа сміття”
- Запис в "Щоденник
читача” (Перевірка та обговорення записів.)
ІV. Підсумок
уроку.
- Які
твори ми читали?
- Як правильно вести "Щоденник читача”?
Отже, ви тепер побачили і зрозуміли як потрібно вести
"Щоденник читача”. Тепер коли ви будете читати твори обов’язково робіть записи
в "щоденнику”. А особливо він вам пригодиться коли ви отримаєте завдання на
літні канікули прочитати програмові твори. Зробивши записи ви легко й швидко
зможете потім пригадати про що читали в тому чи іншому творі.
Домашнє завдання. Прочитати цікавий
твір, записати у читацький щоденник.
|