Мета уроку:
• розширити у учнів уявлення про інформацію (види інформації за різними підставами поділу);
• сформувати у учнів поняття о первинних і вторинних документах (класифікація документів, види видань, локальні та мережеві електронні ресурси);
• розвинути уявлення о дитячої та шкільній бібліотеці, поглибити знання про інтернет (Інтернет-ресурси для школярів).
Обладнання та засоби уроку:
§ мультимедійний проектор;
§ СD - диск з презентацією;
§ персональний комп'ютер;
§ екран.
Хід уроку:
Вступна частина (привітання): «Доброго дня! Подивіться у вікно... Що ви там бачите? (відповідь учнів), а ви знаєте, що своїми відповідями ви надали мені інформацію і сьогоднішній наш урок присвячений: інформаційним ресурсам, інформаційної культури... увага на екран (огляд слайдів № 1, № 2).
Основна частина: огляд слайдів (№№ 3-24).
Заключна частина: роз'яснення домашнього завдання (огляд слайд № 25); заключна промова: «На цьому наш урок закінчено, ви всі молодці, дякую за увагу, до нових зустрічей.» (слайд № 26).
Список використаної літератури:
1. Бардін К.В. Як навчити дітей вчитися [Текст]: книга для вчителя / К.В. Бардін. - 2-е изд., доп. і перероб. - М: Просвітництво, 1987. - 111 с.
2. Бібліотека і юний читач [Текст]: практичний посібник. - М.: Книжкова палата, 1987. - 255 с.
3. Громова О.К. Розвиток інформаційної культури у дітей в шкільних та дитячих бібліотеках. - СПб.: Професія, 2009.-208 с.
4. Світловська М.М. Навчання дітей читання [Текст]: практична методика: навч. посібник для педвузів / М.М. Світловська, Т.С. Пичеоол. - М: Академія,2001. - 288 с.
Використані ресурси:
• http://www.alfeja.ru/dp1.php
• http://gif-anim.narod.ru/deti.htm
• http://all-flowers.ucoz.ru/photo/3-0-305-3
• http://raskrashkirus.ru/shkola-v-kartinkah.html
• http://desktopwallpapers.org.ua/download/4522/1280x800/
• http://hiero.ru/2136387
• http://tormashki.net/page/40/
• http://www.alsheycbs.ru/node/93
• http://www.tunnel.ru/view/post:188773
• http://ds176.uvuo.ru/