«Що на городі росте?» Разом прочитаємо – разом відгадаємо
Мета: продовжувати роботу із засвоєння структурних елементів книжки, з формування у дітей уважно слухати читання дорослого, одне одного, розуміти зміст, визначати головного персонажа; розвивати діалогічне мовлення, збагачувати словниковий запас дітей; формувати творчу уяву; виховувати любов і повагу до рідного слова. Обладнання: дитяча книжка «Ходить гарбуз по городу»; книжка із загадками; малюнки із зображенням овочів.
Хід заняття І. Організаційний момент. Привітання. Дзвенить дзвіночок: «Дзелень, дзелень!» Сміється сонце, збудився день. Кличе дзвіночок: «Бім-бам! Бім-бам!» Заняття розпочати час дітлахам.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. 1. Загадки про овочі. Розглядання обкладинки книжки «Загадки»
Що то за голова, Що лиш зуби й борода? (Часник)
Печуть мене, смажать і варять, Їдять мене і дуже хвалять. (Картопля)
Сидить Марушка в семи кожушках, Хто її роздягає, той сльози проливає. (Цибуля)
Довгий, зелений, Добрий і солоний, Добрий і сирий, Хто він такий? (Огірок)
В полі хороше мені Зеленіти навесні. Чим же я – не молодець? Маю диво-корінець, Все про нього дбаю, Цукор відкладаю. (Буряк)
Без рук, без ніг, А в’ється, як батіг. (Квасоля)
Хто хустиночку свою Влітку покриває? І по двадцять хустин На голівці має? (Капуста)
На городі виріс дужий, Круглий, жовтий і байдужий До червоних помідорів, До капусти і квасолі. Хто цей гордий карапуз? Здогадалися?.. (Гарбуз)
2. Логічна вправа «Овочі». - Де ростуть овочі? (На городі) - Опишіть зовнішній вигляд овочів (колір, форма, розмір). - Які страви готують із цих овочів?
ІІІ. Фізкультхвилинка. Щось не хочеться сидіти, Треба трохи відпочити, Руки вгору, руки вниз, На сусіда подивись, Руки вгору, руки в боки, Плесніть, діти, кілька раз. За роботу, все гаразд!
ІV. Робота з книгою. 1. Розглядання з дітьми книги «Ходить гарбуз по городу». 2. Виразне читання пісеньки напам’ять. 3. Бесіда за прочитаним із використанням ілюстрацій до пісеньки з книги. Визначення основного персонажа, з’ясування, з ким він спілкується.
V. Практичні вправи. 1. Інсценування пісеньки. 2. Малювання ілюстрації до пісні.
VІ. Підсумок заняття. - Про що ми сьогодні з вами читали та говорили? - Що вчилися відгадувати?
|