Субота, 18.05.2024, 20:04
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS

Міське методичне об'єднання шкільних бібліотекарів м. Красноармійська

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 79
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Заходи методичного об'єднання » Семінари

Підготувала завідувач бібліотекою ЗОШ №14 м. Красноармійська Позднякова О.Г.

 

Зараз, у третьому тисячолітті, людство знову звертається до питання , якою повинна бути людина майбутнього. Без сумніву, це вільна та гармонічно розвинута особистість, яка вміє творчо мислити. Тому такою  важливою на даному етапі є проблема виявлення, розвитку та підтримки творчих здібностей і талантів підростаючого покоління держави Україна.

В „Концепції національного художнього виховання дітей” зазначено, що „однією з граней національного змісту художнього виховання є виховання обдарованих дітей та молоді , створення оптимальних умов для подальшого творчого розвитку”. Адже творчість – атрибут повноцінного життя особистості. Робота з обдарованими дітьми – цікава робота. Щоб виявити, в якій галузі та чим обдарована дитина, треба працювати з усіма дітьми. Масові заходи, бесіди, анкети нададуть допомогу у виявленні нахилів учнів.

Саме в творчій діяльності важливу роль відіграють  інтереси та мотиви, а тому зустрічі з письменниками та поетами дають можливість формування інтересів та мотивів творчості.

Учні мають можливість висловити свої оригінальні думки, ідеї, задовольнити особисті прагнення і тим самим стимулювати себе до подальшої творчості.

 

„Кожна дитина – особистість, одна – виявлена, друга потаємна. Ось воно, поле діяльності. Виявляй, розкривай, допомагай дітям подолати внутрішні конфлікти. Ми виховуємо через мистецтво, а не вчимо ремеслу.”

 Є.Г.Макарова

 

Три роки тому під час тривання тижня дитячої книги на творчу зустріч в школу я вперше запросила місцеву поетесу Валентину Миколаївну Михайленко - Рудьковську. Так склалося, що Валентина Миколаївна стала другом і порадником для наших учнів в питаннях літературної творчості, проводила для них консультації та майстер-класи. Учениця 11класу Тернова Людмила має творчі здібності, своєрідне світосприйняття. Свої думки та почуття вона намагається вилити у поетичних рядках, приймає участь в роботі літературних об’єднань „Зелене листя” та „Суцвіття”, її вірші надруковані в шкільній газеті „Веселка”. Люда – учасниця марафон – проекту „Духовність народжується від духовності”. Пише, що зустріч з В.М.Михайленко – Рудьковською дала їй можливість зрозуміти свій особистий стиль та надихнула на творчість. „Є жага творчості,” – писав поет Микола Майоров. В цій дівчинці своєчасно розбудили жагу творчості, дали можливість розвитку, вона відчула підтримку з боку учителя, бібліотекаря, поетеси та сподівається укріпити свої творчі сили.

Після першої зустрічі з Валентиною Миколаївною в минулому році учнів тоді 4класу охопила „творча лихоманка”. Писали вірші та казки наввипередки. Адміністрація школи, класні керівники, учителі літератури, бібліотекар підтримували прагнення дітей. В.М.Михайленко – Рудьковська допомогла опублікувати кращі роботи спочатку в міському альманаху „Суцвіття”, а потім в всеукраїнському виданні „Шкільний журнал”.

Двадцятого січня 2014р. в школі відбулася презентація перших публікацій п’ятикласників за участі Валентини Миколаївни та керівника творчого об’єднання „Суцвіття” Наталії Едуардівни Пилипенко. Після презентації емоції переповнювали юних літераторів, батьки щиро дякували за підтримку своїх дітей, зросла віра учнів в свої сили. Такі зустрічі допомагають виховати у учасників культуру читання, повагу до літератури, формують естетичний смак. Та взагалі , допомагають дітям стати добрими, чуйними, щедрими.

Керую гуртком „Ляльковий театр” багато років. Змінюються покоління, але жага творчості залишається. Дітей до гуртка набираю бажаючих, а спираюсь на артистичних. Завданнями роботи гуртка вважаю : пропаганда книги, виховання культури читання, розвиток естетичного смаку, моральне виховання, виховання поваги до культурної спадщини українського народу через театральне мистецтво, розвиток культури мови, творчості.

В репертуарі гуртка – народні казки (українські та російські) , сценки зі шкільного життя, виступи до ювілеїв письменників, до свят (народних та календарних). Сценарії переробляємо, вигадуємо, додаємо цікавих моментів. Допомагає дитяча безпосередність та невичерпний творчий потенціал, незтримна енергія. Полюбляю заняття під назвою „Оживи ляльку”, тобто учні вигадують репліки та фізичні рухи ляльок. Фантазії – море.

У  учнів молодших класів лялькові вистави мають величезний успіх. Дякуючи сучасним засобам цікавим та більш досконалим стало музичне забарвлення вистави. Діти – художники створюють відповідні декорації, над реквізитом, одягом ляльок чаклують всі діти, допомагають батьки.

Найбільшою нагородою є визнання глядачів та сяючі очі самих артистів, коли вони роблять аналіз виступу та пропонують якісь зміни. Особливо люблю фразу: „ Олена Георгіївна, в мене народилася ідея нового виступу!”

Взагалі, творчість дітей – спільна робота всього педагогічного колективу. Радість творчості – теж спільна.

Категорія: Семінари | Додав: Дінуля (22.01.2014)
Переглядів: 406 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz