Субота, 18.05.2024, 19:39
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS

Міське методичне об'єднання шкільних бібліотекарів м. Красноармійська

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 79
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Заходи методичного об'єднання » Семінари

Бібліографічний огляд

Упровадження

інноваційних технологій

у навчально-виховний процес 

Наша школа працює над проблемою «Упровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес». В бібліотеці я створила папку за цією темою, яку постійно поповнюю. У папці вміщено багато різноманітних статей із журналів та газет, які розкривають цю тему.

Хочу коротко ознайомити вас із цими статтями:

-    Стаття «Сутнісна характеристика інноваційних процесів» – розкриває поняття «інновація», деякі типології, які найчастіше трапляється в спеціальній літературі, етапи інноваційного процесу, розмежування понять «нововведення» і «інновація».

-    Журнал «Педагогічна скарбниця Донеччини» №1, 2012р. – Бізнес освіта школярів як інноваційний вектор в освіті – Відповіддю викликам сьогодення стала розробка регіональної програми «Шкільна бізнес-освіта на Донеччині», метою якої є набуття школярами досвіду самореалізації у сфері бізнесу, а місія – успішна інтеграція випускників загальноосвітніх закладів у соціум.

-    Журнал «Педагогічна скарбниця Донеччини» №1, 2012р. – Вектори оновлення виховного простору сучасного навчального закладу – Виховна робота в загальноосвітніх навчальних закладах має базуватися на загальнолюдських цінностях та духовних, моральних і культурних засадах народу України. У процесі створення та розвитку виховної системи навчального закладу варто звернути увагу на групи ключових компетентностей, які формуються у процесі особистісно зорієнтованого, компетентнісного і діяльнісного підходів до навчання і виховання. Включені пріоритетні напрямки виховної роботи, функції, система управління якістю позашкільної освіти, а також шкільне самоврядування.

-    Журнал «Педагогічна скарбниця Донеччини» №1, 2012р. – Проектно-впроваджувальна діяльність як вектор науково-методичного супроводу інновацій – «… Учитель повинен свідомо йти в ногу з сучасністю, пройматися й надихатися силами, що пробудилися в ній» А. Дістєрвег. Сучасна педагогічна практика характеризується впровадженням новацій у педагогічний процес. Інноваційна діяльність методичних кабінетів має бути спрямована на успішне впровадження нових освітніх стандартів на засадах компетентнісного підходу, цілеспрямовану підготовку педагогічних кадрів до інноваційної діяльності проектно-впроваджувальноготипу, формування єдиного освітньо-методичного простору для професійного зростання педагогічних працівників.

-    Журнал «Завучу, усе для роботи» №3-4, 2012р. – стаття «Управління процесом розвитку професіоналізму вчителя в умовах інноваційної діяльності навчального закладу». У статті висвітлюються теоретичні питання шляхів і засобів управління процесом розвитку професіоналізму вчителя в умовах інноваційної діяльності закладу освіти.

-    У журналі «Заступник директора школи» №11, 2012р. є стаття «Тестування та анкетування як інструменти моніторингового дослідження» - для ефективного виконання професійних обов’язків заступнику директора школи дуже важливо володіти об’єктивною інформацією про стан навчально-виховного процесу: це дає змогу контролювати його і своєчасно вносити необхідні корективи. Отримати таку інформацію можна за допомогою тестувань, проведених у ході моніторингового дослідження.

-    Журнал «Заступник директора школи» №3, 2012р. – Ведемо персональний блог – Сьогодні все більше людей, зокрема і батьків наших учнів, проводять вільний час онлайн, а для багатьох з них і робота тісно пов’язана з інтернетом. Тому, крім традиційного живого спілкування вчителів з батьками, популярності набирає інформування батьків за допомогою веб-сайтів, зокрема блогів.

-    Журнал «Заступник директора школи» №3, 2012р. – Навчання за допомогою кейс-технологій – Серед інтерактивних технологій навчання все популярнішими стають кейс-технології. Вони розроблені для навчання на основі реальних або вигаданих проблемних ситуацій і спрямовані не стільки на засвоєння знань, скільки на формування в учнів нових якостей та умінь. Пропонуються рекомендації щодо застосування кейс-технологій при викладанні шкільних предметів.

-    Журнал «Заступник директора школи» №5, 2012р. – «Хмарні» технології та навчання у школі – Останнім часом і в міністерських, і в шкільних кабінетах усе більше уваги звертають на можливості вдосконалення навчально-виховного процесу за допомогою сучасних комп’ютерних технологій. Залучити усіх учасників навчально-виховного процесу до співпраці, яка не обмежується стінами класної кімнати, надати учням повний доступ до навчальних матеріалів дають змогу сервіси та можливості «хмарних» технологій. «Хмарні» технології передбачають надання будь-яких сервісів через інтернет.

-    Журнал «Управління школою» №10-12,2012 р. – Технології управління інноваційними процесами в умовах профільного навчання – Метою цієї статті є розкриття суті та складових технологій управління інноваційними процесами в умовах профільних загальноосвітніх навчальних закладів. Технологія управління інноваційним процесом охоплює методи опрацювання інформації, методи прийняття управлінських рішень, методи генерування інноваційних ідей, розроблення послідовності процесу створення нового.

-    У газеті «Освіта України» №49, 2012 р. у статті «Курс на інноватику» - про основні напрями діяльності Волинського інституту післядипломної освіти. Наставник школярів повинен тримати в полі зору новинки своєї галузі. Тому одним із основних напрямів діяльності інституту є підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів.

-    У газеті «Освіта України» № 50, 2012р. у статті «Друга німецька? Дас іст фантастіш!» - із першого вересня 2013р. три мільйони українських школярів почнуть вивчати другу іноземну. Яка мова займе цю нішу? Аналіз побажань батьків свідчить: у 60% українських шкіл другою іноземною буде німецька.

-    Газета «Освіта України» №50, 2012р. опублікувала пряму мову з Оксеном Лісовим: майбутнє за інтерактивними технологіями, де йдеться мова про ефективність проведення конкурсів ідей, дитячі винаходи та їх впровадження, а також про переваги освітніх інтернет-проектів.

-    У газеті «Освіта України» №47, 2012р. стаття «Школярі нарозхват» розповідається про те, що нашу мову чекають в університетах України і світу, що навчання українців у найкращих університетах світу вже давно стало реальністю. Не можна навчатися раз і на завжди! Людина з інноваційним типом мислення - це людина, яка навчається все життя. Саме для цього треба модернізувати вітчизняну систему освіти.

-    Газета «Освіта України» №46. 2012р. – стаття «Універсал» виведе на чисту воду» - після проведення психологічних тестів з допомогою спеціальної програми можна побачити потенційні можливості кожного класу. У вітчизняних школах нині дедалі популярнішою стає проектна діяльність. Дітище фахівців Інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України можна вважати всеукраїнським майданчиком для проведення сучасного інноваційного освітнього проекту. Адже саме завдяки йому педагогічна робота вчителів може стати набагато ефективнішою.

-    Газета «Освіта України» №41, 2012р. – у прямій мові зі Святославом Серебрянським: Наша мета – підвищення якості освіти. Про стратегічні завдання, роботу над створенням і доставкою підручників, виконання програми «Шкільний автобус» і запорука успішної роботи установи.

-    У журналі «Початкове навчання та виховання» №34, 2012 р. - стаття «Упровадження інтерактивних технологій у практику початкової школи» - як сказав великий учитель Ш. Амонашвілі: «Дітей потрібно вчити не граючи, а серйозно, з почуттям відповідальності. Учитель має так добре і мистецьки виконувати роль, щоб діти забули про потребу у грі.». отже, головне завдання вчителя – зробити так, щоб дитина хотіла вчитися. А таке трапляється тільки тоді, коли заняття вплетені в життя дітей, прив’язані до тих інтересів, якими вони живуть, коли навчальні завдання виростають із головних вправ. І саме тут починається пошук. Подаються приклади застосування інтерактивних методів навчання на різних етапах уроку.

Категорія: Семінари | Додав: Дінуля (24.12.2013)
Переглядів: 555 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz