Вівторок, 23.04.2024, 19:15

Головна » 2016 » Грудень » 21 » Літературна вікторина «Мандрівка чарівними стежинами українських народних казок». Родинська ЗОШ №36

Бібліотекар: Доброго дня! Вітаю вас на гостинах у казки. Добра, мудра, чарiвна казка завжди була у пошанi. Її із задоволенням слухають i дiти, i дорослi.
- Діти, а які бувають казки? (довгi i короткi, веселi, чарiвнi, написанi автором або складенi народом)
Проте у всiх казок є одна спiльна риса — мудрiсть. І особливо це проявляється у народнiй казцi. Ми з вами, друзi, знаємо багато чудових українських народних казок. Дiйшли вони до нас завдяки талановитим оповiдачам, яких так багато було колись в Українi, та сумлiнним збирачам народного фольклору.

Казка запросила нас на гостини, щоб дiзнатися, чи добре ми пам’ятаємо її. Отже, оголошую казкову вікторину. Я пропоную вам поділитися на три команди, обрати капітана, придумати собі назву та привітання. Даю вам на це 3 хвилини. (Кожна команда по черзі представляє себе)
- Умови вікторини такі: Ви уважно слухаєте питання до кінця, учасник якої команди першим підійме руку, дає свою відповідь. За кожну правильну відповідь команда отримує один бал. Викрикувати не можна.

1 конкурс «Розминка»
Гравці по черзі відповідають на запитання за змістом українських народних казок

1) Як звали півника в казці « Колосок»? ( Голосисте горлечко )
2) В чий будиночок забралася Коза-Дереза? ( Зайчика )
3) Кому з героїв у скрутну хвилину допомогло гусеня ?
( Івасику-Телесику )
4) Чим пригощала Лисичка Журавля? (Молочною кашею)
5) Кого зробив дід із соломи? (Бичка)
6) Хто бігав наввипередки з їжаком? (Заєць )
7) Кого купив дід на базарі за три копи? ( Козу-Дерезу)
8) Який казковий герой народився з горошини? (Котигорошко)
9) Яка тварина прикинулася неживою серед дороги? (Лисичка)
10) Хто викрав Івасика-Телесика? (Змія )
11) Хто прогнав Козу-Дерезу із зайчикової хатки? ( Рак)
12) Як звати зеленого чоловічка з довгою бородою, який живе у пеньку? ( Ох)
13) Назвіть улюблене взуття діда з казки Коза-Дереза?
(Червоні чоботи)
14) У якій казці битий небиту віз?
( Лисичка-сестричка і Вовк-панібрат)
15) Кому в казці треба було відчинити, через поріг пересадити,
нагодувати і спати покласти? ( Кобилячій голові)
16) Кого в казці «Рукавичка» називали іклан? (Кабана)
17) Хто перехитрив Колобка?(лисиця)
18) Чим ловив вовк рибку?(хвостом)
19) Яке яйце знесла Курочка Ряба?(золоте)
20) Хто здолав змія своєю булавою?(Котигорошко)

2 конкурс«Гора велетнів»(Капітани отримують завдання)(2 бали)
1) Скільки звірів помістилося в рукавичці, яку загубив дід? Назвати героїв.
(Відповідь. Сім героїв: мишка - шкряботушка, жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка, вовчик-братик, кабан-іклан, ведмідь – набрід)
2) Скільки звірів приліпилося до солом’яного бичка у казці «Солом’яний бичок»?
(Відповідь. Четверо: вовк, ведмідь, заєць, лисиця.)
3) Скільки звірів зустрів по дорозі Колобок?
(Відповідь. Четверо звірят: зайчик, лисичка-сестричка, вовчик-братик, ведмедик)
4) (Додаткове питання) Скільки героїв-персонажів витягують ріпку?
(Відповідь. Шість героїв: дід, баба, внучка, собачка, котик, мишка.)

3 конкурс «Телеграма від казкового героя»

На наше свято ми запросили багато казкових героїв, але, нажаль, не всі змогли приїхати і надіслали лише телеграми. Щоправда, на телеграмах немає підписів. Але наші гравці знають все про казки. І зараз розкажуть нам від кого ж телеграми.

1) - Приїхати не зможу, бо тато не зробив мені човник та весельце. ( Івасик-Телесик)
2) - Дуже хотілося б потрапити до вас, але соромно своєї гидкої зовнішності. ( Гидке каченя )
3) – Терміново викликали лікувати звірів у Африку. Не встигну повернутися. ( Лікар Айболить )
4) – Дуже засмучена, мишка випадково розбила яєчко, прийти не зможу. ( Курочка Ряба )
5) – Прибути до вас не можу. Мене викрала Лиска.
( Півник )
6) – Вигнав дід мене із хати, іншу я пішла шукати.
( Коза –Дереза )

7) – Моя риболовля закінчилася погано. Мене побили, а хвіст опинився в ополонці. ( Вовк-панібрат )
8) – Поспішаю до лісу. Мачуха наказала принести підсніжників. (Падчерка )

4 конкурс «Чи уважний ти читач?»

Назвати казку, в назві якої є число.

«Вовк і семеро козенят»
«Троє поросят»
«Білосніжка і сім гномів»
«Про три гроші»
«Дев’ять братів сіроманців»
«Про царівну та сім богатирів»
«Алі-баба і сорок розбійників»
«Три горішки для Попелюшки»
«Десять братів і сестриця Галя»
«Дванадцять місяців»
«Три міхи хитрощів»

5 конкурс «Впізнай героя казки»
Уявіть, що відому вам казку розповідає один із казкових героїв. Вам потрібно назвати героя казки, від імені якого ведеться розповідь та назву казки.

Казка 1
«Я вирішив просто подорожувати світом і не знав, що все так станеться. Я гадав, що всі так само добрі, як мої Дідусь та Бабуся. Але виявилося, що у цьому світі мешкають і злі, і жорстокі, і хитрі…» ( Колобок , «Колобок»)

Казка 2
«Оце так хвіст у цієї Мишки! Не зрівняти його ані з кулаком Дідуся, ні з кулаком Бабусі. Й треба ж було цій Мишці вибігти у найнеслушніший момент. Зараз би усі дивувалися з мене. Лежало б я на видноті… »